Home

O nas

Nasza szkoła językowa.
historia1

Ponad 6300 absolwentów

naszej Szkoły zdobyło uznawane na całym świecie dyplomy

O nas

Szkoła Doskonalenia Języka Angielskiego "The Guides"

Powstała w czerwcu 1992 roku, ale już od 1989 roku jej twórcy prowadzili autorskie kursy przygotowujące do egzaminów Uniwersytetu Cambridge i Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w ramach współpracy ze Staropolską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Ponad 6300 absolwentów naszej Szkoły zdobyło uznawane na całym świecie dyplomy, które jakże często okazują się paszportem z wizą do sukcesu. Wysokie kompetencje językowe zdobyte w naszej szkole pozwoliły naszym absolwentom studiować na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą, np. SGH, Uniwersytet Warszawski, London School of Economics, Cambridge University, University College London (UCL) oraz otworzyć drzwi do firm międzynarodowych, takich jak Google, Unilever, PwC oraz wielu organizacji, np. World Health Organization, World Trade Organization i instytucji Unii Europejskiej.

Co mamy w ofercie?

Kursy przygotowujące do egzaminów i indywidualne szkolenia

W swej specjalistycznej ofercie mamy kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych i szkolenia prowadzone na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. Jesteśmy dumni, że wiele wiodących firm powierza nam szkolenia swoich pracowników.

Wymiany młodzieży

Szkoła organizuje międzynarodowe wymiany młodzieży, wspiera inicjatywy swoich uczniów i absolwentów. Po wybuchu wojny w Ukrainie aktywnie uczestniczymy w programach wsparcia i integracji ukraińskich dzieci i młodzieży.

To wszystko może być również Twoim udziałem. Zapraszamy do naszego grona.

szkola-guide-4

Dołącz do nas

Dlaczego warto uczyć się z nami?

Od 1989 roku The Guides School of English z powodzeniem przygotowała ponad 6300 uczniów do egzaminów Cambridge First, Advanced i Proficiency,
Wszyscy nasi nauczyciele podzielają wartości Szkoły, stawiając naszych uczniów na pierwszym miejscu i prowadząc każdego z nich do perfekcji w posługiwaniu się językiem angielskim.

Wszyscy nasi lektorzy to doświadczeni i zaangażowani nauczyciele, absolwenci najlepszych polskich i brytyjskich uczelni. Nasze metody nauczania, doskonalone od 1989 roku przez dr Barbarę Brożynę, założycielkę i dyrektorkę Szkoły, gwarantują efektywny rozwój umiejętności i wprowadzają w fascynujący świat języka angielskiego.

Materiały dydaktyczne, z których korzystamy, są stale aktualizowane, aby odzwierciedlać ciągle zmieniający się świat, w którym żyjemy. Nasze grupy są starannie dobrane, abyś był zmotywowany do pracy wśród równych Tobie pod względem kompetencji językowych i aspiracji, co zapewnia efekt synergii. Pracując w grupie, otrzymujesz indywidualną uwagę nauczyciela, spersonalizowane informacje zwrotne przez cały czas trwania kursu, w tym comiesięczne raporty z postępów.

Poznaj nas

Nasz zespół

barbara

Barbara Brożyna

założycielka Szkoły The Guides

Nauczycielka języka angielskiego z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w przygotowaniu do egzaminów First, Advanced i Proficiency Uniwersytetu Cambridge oraz IELTS, Business, Legal i Academic English. Wieloletni egzaminator Londyńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Reading (Wielka Brytania): studia na poziomie magistra oraz doktorat na tej samej uczelni. Autorka podręcznika Business English Intermediate oraz zestawów materiałów autorskich na wszystkich poziomach prowadzonych szkoleń. „Jestem dumna, że dla nas – calego zespolu The Guides – praca z uczniami to wielka pasja i radość.”

sievil

Sievil Abiieva

dyrektor do spraw rozwoju

Sievil jest dyrektorem do spraw rozwoju naszej szkoły i jej praca przynosi już wiele bardzo pozytywnych zmian. Jest również kierownikiem naszych projektów charytatywnych dla dzieci z Ukrainy. Sevil przyjechała z dwójką dzieci i matką do Polski po wybuchu wojny, a miasto, z którego pochodzi, nadal jest pod okupacją. Te trudne okoliczności powodują różne reakcje u różnych ludzi, ale życiową strategią Sievil jest działanie – zrobienie czegoś pożytecznego dla świata, w którym się znajdujesz. Tak więc jej przygoda w szkole The Guides zaczęła się od realizacji wielu inicjatyw. Przed wojną, Sievil pracowała na Ukrainie jako kierownik projektu w firmie Rider . A poza pracą była aktywną osobą publiczną, realizowała ze swoim zespołem wolontariuszy wiele działań: Pierwszy forum biznesowy na południu Ukrainy, forum kobiet, projektów charytatywnych „Podaruj Światło Nadziei”, „Dar Wnuka”, Pierwszego Marszu wózkòw w mieście Nowa Kachowka, którego celem było zwrócenie uwagi na potrzeby integracji osób niepełnosprawnych. ⠀ Sievil ukończyła 2 kierunki: organizacja i zarządzanie oraz matematyka. Ma dwie piękne córki i wielką miłość do świata i ludzi.

barbara

Beata Czekaj-Kubikowska

Nauczyciel j. angielskiego

Nauczyciel j. angielskiego z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wieloletni egzaminator Londyńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej oraz certyfikowany tłumacz prawa: DPSI . Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, studiuje na ostatnim roku psychologji w Stirling University Wielka Brytania.

paweł

Paweł Stefańczyk

Nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciel j. angielskiego oraz tłumacz przysięgły z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Przez wiele lat zajmował się kształceniem kadr nauczycielskich, specjalizując się w nauczaniu fonetyki, gramatyki, słownictwa oraz wykorzystaniu technologii komputerowych w nauczaniu języka angielskiego. Przez kilka lat zajmował się nauczaniem języka angielskiego oraz koordynacją metodyczną kursów językowych w Wielkiej Brytanii na kursach wakacyjnych dla międzynarodowej młodzieży i dorosłych w szkole ISS Accord. Paweł ma szerokie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, dla różnych grup wiekowych i zróżnicowanych odbiorców. W The Guides prowadzi głównie kursy grupowe i indywidualne przygotowujące do egzaminów Cambridge - FC i CAE oraz kursy konwersacyjne. Jest egzaminatorem Cambridge na poziomach FC, CAE, CPE.

karolina

Karolina Kargul

kontakt ze studentami

Karolina odpowiada w naszej szkole za kontakt ze studentami i ich rodzicami. To jej ujmujący głos słyszycie, kiedy dzwonicie do szkoły i to ona z uśmiechem wita naszych gości. Zajmuje się również rekrutacją i sprawami administracyjnymi. Jest absolwentką kursu Advanced a obecnie przygotowuje się do egzaminu Proficiency. Jest również studentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.